امنيت فيزيکی کامپيوترهای Laptop

تعداد زيادی از کاربران ، خصوصا" افرادیکه مسافرت های متعدد تجاری و يا علمی را انجام می دهند ، از کامپيوترهای Laptop استفاده می نمايند . استفاده از اين نوع کامپيوترها ، به دليل کوچک بودن و حمل آسان به امری متداول تبديل شده است . با توجه به گسترش استفاده ازکامپيوترهای فوق ، سارقين نيز بر روی اين موضوع سرمايه گذاری کرده و  برنامه ريزی لازم در خصوص سرقت آنان را  انجام می دهند. ( اهدافی جالب ، جذاب و چند منظوره !) . تمامی استفاده کنندگان کامپيوترهای Laptop ، می بايست دقت لازم در خصوص حفاظت از ماشين و اطلاعات موجود بر روی آن را داشته باشند .

 

تهديدات
صرفا" خود شما می توانيد تشخيص دهيد که با سرقت کامپيوتر
، چه چيزی در معرض تهديد قرار خواهد گرفت . اولين موضوع نگران کننده ، سرقت خود کامپيوتر است و در صورتی که سارق کامپيوتر ، قادر  به دستيابی اطلاعات موجود بر روی کامپيوتر گردد ، تمامی اطلاعات در معرض تهديد قرار خواهند گرفت.افراد غير مجاز، نمی بايست به  اطلاعات مهم سازمانها  و يا اطلاعات حساس مشتريان دستيابی پيدا نمايند . احتمالا" اخبار متعددی در خصوص  نگرانی و هراس سازمان هائی  را شنيده ايد که برخی از کامپيوترهای Laptop آنان گم و يا به سرقت رفته است . علت اصلی اين همه نگرانی به وجود اطلاعات حساس و مهم بر روی اينگونه از کامپيوترها برمی گردد. حتی اگر بر روی آنان، اطلاعات حساس سازمانی وجود نداشته باشد ، ساير اطلاعات موجود در معرض تهديد خواهند بود . اطلاعاتی نظير : قرار ملاقات ها ، رمزهای عبور ، آدرس های Email و ساير اطلاعات مرتبط .

 

توصيه هائی به منظور حفاظت کامپيوترهای Laptop

 

  •  حفاظت از کامپيوتر با استفاده از رمز عبور . پيشنهاد می گردد به منظور استفاده از کامپيوتر و Log in نمودن به آن از يک رمز عبور استفاده شود ( نحوه انتخاب و حافظت از رمزهای عبور ) .

  • نگهداری کامپيوتر در تمامی مدت نزد  خود : در زمان مسافرت ، کامپيوتر Laptop  را نزد خود نگهداری نمائيد . در اغلب موارد ، سارقين به دنبال فرصت های مناسبی می باشند که بتوانند به اهداف خود نائل گردند ( بررسی اطاق های هتل به منظور دسترسی به کامپيوترهای بی مراقب ) . در صورتی که قصد شرکت در يک همايش و يا نمايشگاه بازرگانی را داريد ، لازم است به اين موضوع دقت شود که اين نوع مکان ها شرايط مناسب و مطلوبی را برای سارقين فراهم می نمايند . 

  • کم اهميت جلوه دادن داشتن يک کامپيوتر Laptop . ضرورتی ندارد که تبليغ داشتن کامپيوتر Laptop خود را برای سارقين انجام دهيد ! سعی نمائيد در مکان های عمومی از کامپيوترهای Laptop استفاده نکرده و برای جابجائی آنان از کيف های سنتی استفاده نگردد .

  • استفاده از يک قفل و يا دزدگير  : تعداد زيادی از شرکت ها، قفل ها و يا دزدگيرهائی را ارائه نموده اند که می توان با تهيه آنان ، حفاظت کامپيوتر Laptop خود را افزايش داد . در صورتی که شما اغلب مسافرت می نمائيد و يا در مکان های شلوغ مشغول به کار هستيد ، می توانيد از تجهيزات فوق به منظور ايمن سازی کامپيوتر Laptop خود استفاده نمائيد . 

  • گرفتن backup  از فايل های موجود بر روی کامپيوتر . به منظور پيشگيری در خصوص از دست دادن اطلاعات ، پيشنهاد می گردد از اطلاعات مهم موجود بر روی کامپيوتر، Backup گرفته شده و آنان را در يک مکان جداگانه ذخيره نمائيد ( چند عادت خوب امنيتی ) . در چنين مواردی نه تنها شما قادر به دستيابی اطلاعات خواهيد بود ، بلکه در صورت سرقت کامپيوتر ، امکان بررسی اين موضوع که چه اطلاعاتی در معرض تهديد می باشند نيز وجود خواهد داشت .

 

اقدامات لازم در صورت سرقت کامپيوتر
در صورتی که کامپيوتر
laptop شما سرقت شده است ، می بايست در اسرع وقت موضوع را به اطلاع سازمان های ذيربط قانونی رسانده تا آنان مراحل و اقدامات لازم را انجام دهند . در صورتی که بر روی کامپيوتر ، اطلاعات حساس سازمانی و يا اطلاعات مربوط به مشتريان وجود داشته است ، می بايست بلافاصله موضوع را به اطلاع افراد مسئول در سازمان خود رسانده تا آنان سريعا" اقدامات لازم را انجام دهند .

"هیچکس صادقانه تراز مردم در مورد ما قضاوت نمی کند"

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

آدرس:
تهران، کیلومتر 19 جاده قدیم کرج،
شهرک ابریشم بلوار تولیدگران
ابــتــدای خـیـابــان دلـگـشــــا
دفتر فنی و مهندسی رضوان
تلفن:(021) 44588305 -44526961
تلفن:(021) 44355830 -44510212
تلفن:(021) 46070531 -40446479

دفتر اسلامشهر:تلفن:(021) 56718767
همراه 1 : 09128109914
همراه 2 : 09127093424
همراه 3 : 09121491990
همراه 4 : 09219519981
همراه 5 : 09339946902
سامانه پیام کوتاه:5000104047
پست الکترونیک:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Banner corner : site rezvanco.net
Banner corner : site rezvanco.net

پشتیبانی