قطب نوظهور عرصه مخابرات ایران
رايتل با هدف فعالیت در حوزه فن آوري نوین اطلاعات و ارتباطات در سال 1386تأسیس شد و خدماتی را در زمینه های مختلف همچون فن آوري کارت های هوشمند، پورتال های سازمانی، خدمات انتقال داده ها و تأمين و تهيه سخت افزار ارائه کرد.
رايتل در راستای گسترش دامنه فعالیت های خود، در سال 1389به اخذ پروانه اپراتورسوم تلفن همراه كشور با انحصار دوساله جهت ارائه خدمات نسل سوم موبایل علاوه بر خدمات نسل دوم نائل آمد و اکنون تمامی تلاش خود را معطوف ورود سریع به بازار مخابرات ایران نموده تا بدین ترتیب خود را به عنوان اپراتوری مشتری مدار و نوآور در بین رقبا معرفی نماید.
شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) که مسئولیت مدیریت سرمایه نزدیک به 30 میلیون بیمه گذار سازمان تأمین اجتماعی را برعهده دارد، با تعهّد به سرمایه گذاری در صنایع نوینی که حداکثر عواید را برای ذینفعان خود به همراه می آورد، از ابتدا رایتل را بعنوان یکی از شرکت های تابعه اش، زیر چتر حمایت های مالی خود قرار داده است.

چشم انداز :
ارتقاء کیفیت زندگی ایرانیان
رايتل در تلاش است ضمن گشودن افقی تازه در عرصه ارتباطات، فرصت تجربه پیشرفت ها در عرصه فنآوری مخابراتی را از طریق خدمات هیجان انگیز، هوشمند و درعین حال ساده برای مردم ایران فراهم سازد. این شرکت امیدوار است کاربری آسان خدمات جدید در زندگی روزمره مردم منجر به اعتلای سطح زندگی و به دنبال آن افزایش بهره وری و رضایمتندی بیشتر مردم ایران گردد.

رسالت :
رايتل با ارائه خدمات پیشرفته و هیجان انگیز با کاربری آسان نوید بخش تحولی در راستای زندگی بهتر برای ایرانیان خواهد بود.
رايتل در عین اینکه خود را متعهد می داند محرک تحوّلی در راستای بهبود کیفیت زندگی ایرانیان باشد ، بر این باور است که چنین چشم اندازی محقق نخواهد شد مگر با ارائه خدماتی نوین که هیجان و سادگی کاربرد را همزمان بهمراه داشته باشد. 

ارزش ها:
 رایتل خود را به ارزش های چهارگانه زير پايبند می داند:
صمیمیت: مشتری مداری، تعهد
اخلاق: اعتماد، شفافیّت
شایستگی: کیفیت ، نوآوری
هیجان: پیشتازی، پویایی

رايتل
معتقد است که این کیفیت و شایستگی های کارکنانش است که ضامن موفقیت می باشد؛
فرصتهای رشد حرفه ای را فراهم می کند؛
درصدد است سالهای سال به رشد خود ادامه دهد؛
متعهد به توسعه فنآوری است؛
محیط کاری مناسبی را برای ایجاد بهره وری، خلاقیت و نوآوری فراهم می کند؛
در تلاش است تا به بهترین در نوع خود تبدیل شود.

شرکت تالیا به عنوان اولین شبکه مستقل پیش پرداخت تلفن همراه (Pre-Paid) از سال 1383 با استفاده از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری شرکت های زیمنس، آلکاتل و اریکسون و با مشاوره یکی از برجسته ترین مشاوران GSM در دنیا (شرکت TELE2 ) آغاز به کار کرد.
طراحی شبکه پوشش دهی تالیا از ابتدا و هم اکنون نیز در مقایسه با رقبا از کیفیت بهتر و مناسب تری برخوردار است.
تالیا با توجه به طراحی نوع شبکه تلفن همراه (پیش پرداخت – Prepaid) خود از زمان آغاز فعالیت با استقبال بی نظیر هموطنان مواجه و به سرعت جای خود را در بین مردم باز کرد. اکنون تالیا بعد از چند سال فعالیت همراه با فراز و فرودهای بسیار و پس از انتقال مالکیت تلاش دارد تا خاطره خوش و لذت استفاده از خدمات تالیا را در بین مردم مجدداً زنده نماید و شرایط مناسبی را برای هموطنان عزیز در صنعت تلفن همراه فراهم آورد که تدارک بسیاری به این منظور در حال فراهم آوری می باشد.
ما بمنظور تحقق آرمان مشتری محوری و تکریم مشترکین تالیا ، بر پنج بنیاد ت ا ل ی ا (تالیا) تاکید داریم:

 

ت: تعرفه منصفانه مکالمات

ا: استاندارد شبکه مخابراتی

ل: لبخند به زندگی

ی: یاریگری مشتاقانه به مشتری

ا: احترام عملی به مشتری

فناوري هاي جديد در دو دهه اخير تأثيرات بسياري بر زندگي داشته اند و تا حد زيادي سبک زندگي ما را تغيير داده اند. تلفن همراه از پديده هايي است که زندگي جوامع بشري را تحت الشعاع قرار داده است . در همين راستا ، نخستين مرحله از راه اندازي فناوری تلفن همراه در سال ۷۳ با ظرفیت سازی برای ۹۲۰۰ شماره در شهر تهران آغاز شد . در ۱۹ مرداد ماه همان سال با واگذاری ۴ سیم کارت به نهاد ریاست جمهوری ، برای اولین بار عرضه رسمی سیم کارت در ایران آغاز شد . بنابراين با توجه به نياز و تقاضاي مردم به اين پديده، فعاليت هايي متناسب با جهت گيري جهاني براي توسعه شبکه تلفن همراه در اهداف عالي مجموعه مخابرات کشور صورت گرفت . در پايان سال ۸۲ ، اين شبکه داراي ۳ ميليون و۴۵۰ هزار مشترک بود که اين تعداد به حدود ۵۷ ميليون شماره در حال حاضر (توسط همراه اول) رسيده است . هم اکنون شبکه همراه اول علاوه بر اين افزايش، بيش از۷۰ هزار کيلومتر جاده و ۱۱۷۳شهر را تحت پوشش دارد.
بر اين اساس در طول برنامه سوم ، ۴ ميليون و ۵۹۰ شماره تلفن همراه واگذار شد که با ۸/۹۳۴ درصد رشد رو به رو بوده است و ضريب نفوذ تلفن همراه از ۷۸/۰ درصد در ابتداي برنامه سوم به ۵۰/۷ درصد در انتهاي برنامه افزايش پيدا کرد و سه استان اول از نظر ضريب نفوذ در پايان برنامه سوم تهران ، اصفهان و يزد و نيز از نظر عملکرد واگذاري تلفن همراه تهران ، اصفهان و فارس اول بودند.
هيئت وزيران درجلسه مورخ ۸۳/۵/۱۴ بنا به پيشنهاد شماره ۱۰۰/۱۳۸۹۷ مورخ ۸۳/۵/۱۴ وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و به استناد مواد ۲ و ۴ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران – مصوب ۱۳۷۹ و مصوبه شماره ۷۶۰۱۶/۱۹۰۱ مورخ ۸۲/۴/۲۴ شوراي عالي اداري در اجراي بند ب ماده ۱ قانون مذكور - با تجديد سازمان و تغيير نام و اصلاح اساسنامه مركز سنجش از دور ايران به شركت ارتباطات سيار ، اساسنامه شركت را با سرمايه ۲۰۰۰ ميليارد ريال تصويب نمود و کليه وظايف امور ارتباطات سيار شرکت مخابرات ايران به شرکت ارتباطات سيار واگذار شد . با جدي شدن خصوصي سازي صنعت مخابرات كشور و اهميت حضور در بازار رقابت تجاري ، اين شركت از سال ۱۳۸۶ ، داراي «نام» ، «نشان» ، «رنگ» و «شعار» تجاري وي‍ژه خود شد . همچنین در سال ۸۹ پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران ، این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد.
سرويس‌هاي ويژه ای که هم اکنون مشتركين همراه اول از آن بهره مند هستند شامل انتقال و انتظار مكالمه ‌، نمايشگر شماره‌ ، مکالمه گروهی ،سرويسFDN ، محدودیت مکالمه ، اتصال به نمابر و ديتا ، پیام کوتاه ، پیام صوتی ، اینترنت همراه ، پیام چند رسانه ای و سرويس رومينگ بين‌الملل ‌می باشد.
 
سير تحول تلفن همراه درجهان
 
امروزه در جهان ارتباطات ، تلفن به عنوان يك وسيله ارتباط شخصي بيشترين موارد استفاده را داراست.
فكر متحرك يا سيار كردن تلفن و بكارگيري آن در مكان هاي مختلف به منظور بهره گيري بيشتر از اين وسيله ، از دهه ۱۹۶۰ ميلادي در كشور هاي اسكانديناوي (سوئد ، نروژ ، دانمارك و فنلاند) پا گرفت و در اواخر آن دهه ، اولين تلفن نقطه به نقطه به كار گرفته شد كه نقطه عطفي در روند مخابراتي به شمار آمد و اين ايده دیرینه انسان به تحقق پيوست.
اين فناوري در سال ۱۹۷۵ ميلادي از سوي كشورهاي اسكانديناوي با سيستم آنالوگ به بازار عرضه شد.
اولين شبكه تلفن متحركNMT) Nordic Mobile Telephone )  نيز از سوي همين كشورها راه اندازي گرديد . در اوايل سال ۱۹۸۰ ميلادي ، استفاده از تلفن هاي ديجيتالي در اتومبيل مورد توجه قرار گرفت.
در سال ۱۹۷۷ ميلادي ، كانادا اولين شبكه اطلاعات عمومي را طراحي و راه اندازي كرد . شبكه هاي عمومي اطلاع رساني جهاني با استفاده از كامپيوتر ، ماهواره و گيرنده ها و فرستنده هاي ماكروويو به وجود آمده است.
در سال ۱۹۸۳ ميلادي ، آمريكا سيستم(NMT) Nordic Mobile Telephone  را وارد بازار كرد.
ژاپن نيز سومين كشور در جهان بود كه سيستم سيار خود را با ويژگي هاي دو نوع اسكانديناوي و آمريكايي به نامHCMSعرضه كرد و سپس سيستمNTTبا قابليت اتصال به شبكه را ايجاد نمود . انگلستان در سال ۱۹۸۵ ميلادي با عرضه سيستم TACS بود که به گروه دارندگان تلفن سيار پيوست و سپس ايرلند نيز اين سيستم را پذيرفت . پس از اين تاريخ ، سيستمNMT با فركانس ۴۵۰ مگاهرتز در كشورهاي دانمارك ، نروژ ، سوئد و فنلاند مورد استفاده قرارگرفت و این کشورها نيز به شبكه استفاده كنندگان از اين سيستم پيوستند.
هلند ، لوكزامبورگ و بلژيك با تغيير جزئي ، آن را پذيرفتند و در سال ۱۹۸۹ قبرس نيز به اين شبكه پيوست . در اين زمان بود كه كانادا سيستم  AMPSآمريكا را پذيرفت.
درسال ۱۹۸۵ ميلادي ، انستيتو ETSI - EUROPEAN TELECOMMUNICATION STANDARD INSTITUTE متشكل از ۱۷ كشور اروپايي درصدد طراحي و ابداع يك استاندارد مشترك براي تأسيس شبكه سلولي برآمد تا اين استاندارد به صورت هماهنگ ، طرح تلفن سيار ديجيتال را اجرا كند ، اين استاندارد  GSMنام گرفت . در حال حاضر ، استاندارد GSM شامل سه سيستم است كه عملكردهاي اساسي كاملا يكساني دارند ولي باند فركانس آنها متفاوت است.
در سال ۱۹۸۶ ميلادي ، شبكه جهاني اطلاع رساني اينترنت ، فراگيرترين شبكه اطلاع رساني بين الملل ، راه اندازي شد و در سال ۱۹۸۷ ميلادي ، طرح باند باريك انتخاب شد و در همان تاريخ ۱۳ كشور اروپايي يادداشت تفاهمي تحت عنوان(MOU MEMORANDUM  OF UNDER STANIG) امضا كردند ، مبني بر اينكه هر عضو متعهد شد تمام مشخصات GSM را رعايت كند . همچنين با موافقت اين ۱۳ كشور ، بازار بزرگي نيز براي فعاليت هاي تجاري در اين زمينه باز شد . با گسترش شبكه هاي اطلاع رساني عمومي در كنار شبكه هاي تلفني ، نياز به يكپارچه سازي آنها در دهه ۱۹۸۰ ميلادي احساس شد و منجر به ايجاد شبكه ISDN  گرديد . شبكه ISDN  در پي تحقيقات و تلاش هاي دانشمندان در زمينه فناوري دستگاه هاي رقمي يا ديجيتال در دهه ۱۹۶۰ بوجود آمد . در سيستم ديجيتال ، ارتباط قطعات ، دستگاهها و تجهيزات ، براساس ديجيت (اعداد) است و كار مكانيكي در آن بسيار كم و فاقد صدا و حركت است.
شبكه  ISDN(شبكه رقمي خدمات مجتمع) در اواسط اين دهه به منظور مطالعه به اتحاديه بين المللي ارتباطات دور ارائه شد . اين شبكه كه تاكنون در چندين كشور راه اندازي شده است ، نوعي شبكه كليدي بسته اي است كه در آن ، خدمات صدا و داده از طريق وسايل كليدزني (سوئيچينگ) ارائه مي شود . اين فناوري در تبادل اطلاعات با حجم بالا و كثرت تقاضا در مورد ارتباط تلفني ، كامپيوترهاي مادر ، پايانه هاي كامپيوتري و خدمات ديگري كه مستلزم سازگاري با شبكه هاي ديگر است ، قابليت انعطاف و كارآيي بيشتر و هزينه كمتري دارد.
* از جمله ديگر فناوري هايي كه در دهه هاي اخير مورد استفاده قرارگرفته است ، ويدئوكنفرانس و شبكه هاي چند منظور (مولتي مديا) است كه در دهه ۱۹۷۰توسط شركتATST در نيويورك عرضه شد . در اين شبكه ها با بهره گيري از فناوري هاي سوئيچTDM  همگام با انتقال صوت بر روي يك زوج سيم، تصوير و داده نيز منتقل مي شود.
نسل اول تلفن هاي همراه در سال ۱۹۷۹ ميلادي براي استفاده تجاري در آمريكا و ژاپن به كار گرفته شد.
اين تلفن ها كه از سيستم مخابرات سلولي استفاده مي كردند ، بعدها تكامل پيدا كردند كه اين تكامل منجر به پيدايش نسل دوم تلفن همراه و سيستم هاي ديجيتالي شد . تكامل اين سيستم نيز كه امكان شنود در آن كمتر بود و افزايش تعداد مشتركان را به همراه داشت ، باعث پديد آمدن نسل سوم تلفن همراه شد ، بطوريكه ارتباطات سيار بين المللي ۲۰۰۰  ديدگاه ITU  در مورد ارتباطات سيار در قرن بيست و يكم است.
IMT-۲۰۰۰ يك ارتباط موبايل پيشرفته براي تهيه سرويس هاي مخابراتي در مقياس جهاني بدون در نظر گرفتن مكان شبكه و ترمينال استفاده شده است . با يكپارچگي سيستم هاي موبايل زميني و ماهواره اي ، انواع مختلفي از دسترسي بي سيم به صورت جهاني ، شامل سرويسهاي موجود در شبكه مخابراتي ثابت و سرويس هايي كه براي استفاده كنندگان موبايل تعيين گرديده است ، عملي خواهد گرديد.
IMT-۲۰۰۰ استفاده از انواع ترمينال هاي موبايل را كه با شبكه هاي زميني يا ماهواره اي در ارتباط مي باشند و همچنين ترمينال هايي را كه براي كاربري ثابت و يا سيار طراحي گرديده است ، امكان پذير مي نمايد.
 
سير تحول تلفن همراه در ايران و وضعيت موجود
 
هيئت وزيران درجلسه مورخ ۱۴/۵/۸۳ بنا به پيشنهاد شماره ۱۳۸۹۷/۱۰۰ مورخ ۱۴/۵/۸۳ وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و به استناد مواد (۲) و (۴) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران – مصوب ۱۳۷۹ و مصوبه شماره ۷۶۰۱۶/۱۹۰۱ مورخ ۲۴/۴/۸۲ شوراي عالي اداري در اجراي بند ب ماده ۱ قانون مذكور ، با تجديد سازمان و تغيير نام و اصلاح اساسنامه مركز سنجش از دور ايران به شركت ارتباطات سيار ایران موافقت كرد.
بهره برداري از اولين فاز شبكه تلفن همراه كشور ، در مرداد ماه سال ۱۳۷۳ در شهر تهران با استفاده از ۱۷۶ فرستنده و گيرنده در ۲۴ ايستگاه راديويي و با ظرفيت ۹۲۰۰ شماره آغاز شد . به دنبال استقبال غيرمنتظره و بی نظیر مشتركين از اين پديده ، شركت مخابرات ايران درصدد گسترش پوشش آن از تهران به كل كشور بر آمد ، به طوري كه در سال ۱۳۷۴ تعداد تلفن هاي دايري به ۱۵۹۰۷ شماره افزايش يافت و افزون بر تهران ، شهرهاي مشهد ، اهواز ، تبريز ، اصفهان و شيراز نيز زير پوشش شبكه تلفن همراه قرار گرفت.
گسترش شبكه ارتباطات سيار در سالهاي بعد نيز ادامه يافت ، به طوري كه در سال ۱۳۷۵ علاوه بر شهرهاي ياد شده ، ۲۸ شهر ديگر به اين شبكه پيوست . ضمن آنكه تعداد تلفن هاي داير شده در اين سال به ۵۹۹۶۷ شماره بالغ گشت و در پايان سال ۱۳۸۲ به ۳۴۴۹۸۷۸ شماره رسيد.
در همين خصوص و در راستاي سياست برخورداري كليه اقشار كشور ، اعم از ساكنين شهرهاي كوچك و بزرگ از امكانات ارتباطي ، تعداد شهرهاي تحت پوشش تلفن همراه از ۱۳۴ شهر در آغاز سال ۷۶ ، به ۶۶۷ شهر در پايان سال ۸۲ و ۱۱۶۷ شهر در اواسط سال ۹۱ رسيده است.
هم اکنون شرکت ارتباطات سیار ایران حدود ۵۶ میلیون مشترک دارد و ۱۱۷۳شهر و بیش از ۷۰هزار کیلومتر از جاده های کشور را تحت پوشش قرار داده است . ضریب نفوذ این اپراتور حدود ۷۴ درصد و ارتباط رومینگ بین الملل آن با ۲۷۱ اپراتور در ۱۱۲ کشور جهان برقرار است.

 

در راستای اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و در جهت تحقق ماده ۱۲۴ برنامه مذکور و با هدف توسعه ارتباطات و مخابرات از طریق خصوصی‌سازی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی، وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مهرماه ۱۳۸۲ اقدام به برپایی مقدمات برگزاری مزایده اپراتوری دوم تلفن همراه نمود.

این اقدام به منظور حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت بخش خصوصی داخلی و در جهت ترویج رقابت، تضمین رقابت سالم، کاهش تصدی‌گری، نظارت بر تعرفه‌ها و کیفیت خدمات و حمایت از مصرف‌کنندگان انجام گردید.

پس از انجام تشریفات مزایده و بررسی پیشنهادات شرکت کنندگان، وزارت ارتباطات و فن‌‌‌‌آوری‌‌ اطلاعات در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۸۲ کنسرسیوم ایرانسل را به عنوان برنده مزایده اپراتوری دوم تلفن همراه اعلام نمود.


سرانجام پس از تصویب قانون اجازه موافقتنامه پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار توسط مجلس شورای اسلامی و شورای محترم نگهبان و واریز مبلغ حق لیسانس از طرف ایرانسل در تاریخ ۳ آبان ۱۳۸۴، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در۶ آذر ۱۳۸۴ موفق به دریافت پروانه شبکه خدمات ارتباطات سیار (جی اس ام) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گردید. شایان ذکر است، این مجوز در سطح ملی و برای پوشش جغرافیایی کل کشور اعطا گردیده است.


شرکت ایرانسل توانست در مدت زمان کوتاهی پس از دریافت مجوز مذکور، مراحل راه‌اندازی و توسعه شبکه را به انجام رسانده و در۶ شهریور ۱۳۸۵ (نه ماه پس از دریافت مجوز) بهره‌برداری آزمایشی از شبکه را آغاز نماید. شبکه ایرانسل در ۲۹ مهر ۱۳۸۵ به صورت رسمی در شهرهای تهران، مشهد و تبریز افتتاح گردید.


ایرانسل با بهره‌گیری از متخصصان مجرب داخلی و خارجی، نه تنها توانسته است شبکه خود را در مدت‌زمان کوتاه و با سرعت چشمگیری در سراسر کشور توسعه دهد، بلکه ارائه خدمات با کیفیت در سطح استاندارهای جهانی را سر لوحه کار خود قرار داده است. شبکه ایرانسل نسل پیشرفته‌ای ازسیستم GSM را در اختیار مشترکین قرار می‌دهد تا مشترکین قادر به استفاده از سرویس‌های نسل 75/2 (EDGE) باشند.

Enhanced Data GSM Evolution) EDGE) نسل پیشرفته GPRS، به مشترکین ایرانسل امکان می‌دهد که از طریق تلفن همراه به شبکه اینترنت و یا شبکه‌های مشابه با سرعت بالا دسترسی داشته باشند و همچنین امکان ارسال و دریافت صوت، تصویر و متن‌های با حجم بالا را میسر می‌سازد.


در راستای گسترش سهم بازار و توسعه محصولات و خدمات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، برنده مناقصه ارائه خدمات وایمکس شده و در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۸۷ موفق به دریافت پروانه فعالیت گردید. در حال حاضر، دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم از طریق وایمکس ایرانسل در ۲۹ شهر با پهنای باند ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه تا ۲ مگابیت بر ثانیه، بر اساس درخواست، امکان‌پذیر است.


در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ شرکت ایرانسل مجوز آزمایشی ارائه اینترنت نسل سوم و چهارم تلفن همراه را کسب کرد و در ۴ شهریور ۱۳۹۳ این طرح به صورت رسمی با شتابی بی‌سابقه در اقصی نقاط کشور پی گرفته شد. بر اساس این مجوز، ایرانسل هم اکنون سریع‌ترین و گسترده‌ترین شبکه اینترنت همراه کشور را در اختیار مشترکین خود قرار داده است.
این شرکت موفق شد در تاریخ ۴ شهریور ۱۳۹۴، «پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بی‌سیم ثابت بدون محدودیت در فناوری» را نیز برای نخستین بار در ایران کسب کند که در پی آن محدودیت جغرافیایی و تکنولوژیک پروانه وایمکس برطرف شد.

"هیچکس صادقانه تراز مردم در مورد ما قضاوت نمی کند"

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

آدرس:
تهران، کیلومتر 19 جاده قدیم کرج،
شهرک ابریشم بلوار تولیدگران
ابــتــدای خـیـابــان دلـگـشــــا
دفتر فنی و مهندسی رضوان
تلفن:(021) 44588305 -44526961
تلفن:(021) 44355830 -44510212
تلفن:(021) 46070531 -40446479

دفتر اسلامشهر:تلفن:(021) 56718767
همراه 1 : 09128109914
همراه 2 : 09127093424
همراه 3 : 09121491990
همراه 4 : 09219519981
همراه 5 : 09339946902
سامانه پیام کوتاه:5000104047
پست الکترونیک:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Banner corner : site rezvanco.net
Banner corner : site rezvanco.net

پشتیبانی